تحقیق و توسعه

تحقیق

 

تحقیق و تحول و توسعه

 

شرکت پارس البرز پوشش با پذیرش اصل تغییر و تحول و پرهیز از روش های سنتی و کلیشه ای در حل مسائل جدید سازمانی، نهادینه نمودن مفهوم ارزش های سازمان در کلیه فعالیت های سازمانی و بهینه کاوی و الگوبرداری از عملکرد سازمان های موفق در عرصه کسب و کار در راستای افزایش توان رقابت پذیری از طریق ایجاد سازمانی یادگیرنده مبتنی بر اصل نوآوری در عرصه تولید جهت حفظ و افزایش سهم بازار و گسترش آن فعالیت دارد.

فرایند تحقیق و توسعه

وظیفه اصلی فرآیند تحقیق و توسعه در شرکت پارس البرز پوشش موارد زیر می باشد:

  • بهبود محصولات موجود
  • بهبود فرآیند تولید موجود
  • ایجاد محصولات جدید
  • ایجاد فرآیند تولید جدید

 

در این راستا با توجه به سه مشخصه­ء نونگری، نواندیشی و نوآفرینی تمام تلاش برای افزایش عملکرد و کاهش شکاف های موجود در تحقیق و توسعه را به کارگرفته  و برای تحقق بهبود مستمر و تحول گرا گام هایی مهم و اساسی برداشته ایم.

چشم انداز

 

چشم انداز واحد تحقیق و توسعه

در این راستا با توجه به سه مشخصه­ء نونگری، نواندیشی و نوآفرینی تمام تلاش برای افزایش عملکرد و کاهش شکاف های موجود در تحقیق و توسعه را به کارگرفته  و برای تحقق بهبود مستمر و تحول گرا گام هایی مهم و اساسی برداشته ایم.

نظارت و بازرسی

ماموریت واحد تحقیق و توسعه

واحد تحقیق و توسعه شرکت پارس البرزپوشش رسالت اصلی خویش را برنامه ریزی، اجرا و ارزیابی پژوهش های کاربردی و توسعه و ارائه استانداردها و محصولات شیمیایی نوین می داند. این واحد با اتکاء به منابع انسانی متخصص و توانمند، و ارتقاء سطح علمی و فنی آنها، درجهت تولد دانش و فرمولاسیون محصولات جدید گام می نهد. همچنین این واحد با بهره گیری از استانداردهای مدیریتی و تکنولوژی های نوین، تحقیقات خود را در جهت حفظ محیط زیست بهینه سازی می نماید.

خلاقیت

 

 خلاقیت و نوآوری

شرکت پارس البرز پوشش بوسیله شکل دادن و ارائه ایده های جدید و دارای ارزش، بکارگیری توانایی های ذهنی برای ایجاد یک فکر یا مفهوم نوین، جستجوی هدفمند و سازمان یافته ای برای تغییر در فرآیند و دستیابی به محصولات جدید تجاری به وسیله پیاده کردن و اجرای موفقیت آمیز ایده های خلاق در سازمان توانسته است گام های ماثری در راستای ایده پردازی و خلاقیت بردارد که در این ارتباط چندین محصول برای اولین بار در این شرکت فرمولاسیون و تولید گردید.

 

“امروزه خلاقیت و نوآوری در حکم رمز بقا و کلید موفقیت افراد و سازمان ها شناخته شده است”

 

رقابت

 

 رقابت پذیری

با توجه به گسترش روز افزون فعالیت رقبا تنوع کالا و تغییرات سریع تکنولوژی در محیط کسب و کار و افزایش تقاضا متناسب با آن در بازار از سوی دیگر، سبب شده است تا مدیران و صاحبان کسب و کار به افزایش رقابت پذیری و چابکی سازمان به عنوان مهمترین نتیجه مدیریت علمی و اثربخش ترین عامل بقا و تداوم حضور موثر در بازار بیاندیشند.

 

شرکت پارس البرزپوشش با توجه به عوامل موثر در رقابت پذیری همچون توسعه توانمندی های عملیاتی، بازاریابی و فناوری در راستای ارتقاء فرآیندها و محصولات تولیدی برای خلق ارزش برای مشتری، فعالیت های بسیاری را انجام داده است، همینطور دستیابی به چابکی با هدف رقابت پذیری در بازار برای تعالی و بهبود از موارد با اهمیتی است که همیشه مد نظر این شرکت بوده است.

محیط

 

 محیط زیست

سیستم مدیریتی و سازگاری زیست محیطی

تغییرات انرژی و اقلیم: شرح میزان استفاده الکتریسته، سوخت­های احتراقی، استفاده از انرژی­های نو، اقدامات در جهت کاهش فرآیند کاهش گازهای گل خانه ای

مدیریت پسماند: شرح اقدامات بازیافت زباله ها و مدیریت زباله ای خطرناک و غیر مضر

آب: میزان استفاده از آب، بازیافت و تصفیه فاضلاب

آلایندگی هوا: بررسی ذرات ارسالی به هوا و آلاینده های گوناگون

تعهدات زیست محیطی در قالب تدارکات شرکت: خریدهای موثر در جهت تعهدات مانند کاغذ، کامپیوتر و … بحث در مورد این ملاحظات

حمل و نقل: بسته بندی و مدیریت اموال از دیگر موارد هستند.

توجه به زنجیره تأمین و اثبات تأمین کنندگان که به محیط زیست اهمیت می دهند ذکر شود.

تشویق مشتریان به رعایت اصول زیست محیطی در فعالیت های روزمره

تشویق کارکنان به رعایت اصول زیست محیطی در محیط کار و منزل با هدف روتین سازی این اصل در زندگی آنان

کاتالوگ پارس البرز پوشش