اورتیم

 

برند اورتیم 

 

صنایع شیمیایی پارس البرز پوشش با توجه به درخواست های متعدد مشتریان خود برای رنگهای پایه آب در سال ۱۳۹۸ تصمیم گرفت برای تکمیل سبد تولیدات خود رنگهای پایه آب براساس رزین اکریلیک را در سیستم روتین تولید خود قرار داده و با برند اورتیم (URTIM) نسبت به رفع نیاز بازار چنین محصولاتی اقدام نموده است.

امروزه فرمولاسیون جدید رنگهای ساختمانی ، رنگ های پایه آب یا واتربیس را به وجود آورده اند. رنگ های سنتی و قدیمی که بر پایه ی حلال های نفتی و تینری ساخته شده بودند و نقش به سزایی در آلودگی محیط زیست داشتند، با رزین های پایه آب جایگزین گشتند و تنها آب نقش حمل مواد رنگی و رزین را برعهده گرفت . رزین آب پایه پس ازتبخیر آب خود بر روی سطح رنگ ، فیلم رزین خشک شده را برجا گذاشته و برای همیشه تثبیت می گردد.

این رنگ برای رنگ‌آمیزی سطوح گچی، سیمانی، بتن و آجر و … برای نمای داخل و خارج ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین رنگ آستری آکریلیک و ضد زنگ ساختمانی آکریلیک نیز توسط برخی کارخانجات تولید شده که رنگ آستری برای زیر کار رنگ آکریلیک استفاده می‌شود و ضد زنگ نیز قابل مصرف جهت انواع سطوح فلزی داخل و خارج ساختمان می‌باشد. رنگ آکریلیک در سه نوع براق، مات و نیمه براق تولید می‌شود.

مزایا و معایب:

مزایا

– این رنگ ها به دلیل حل شدن در آب، بوی بسیار کمی دارند.

– با توجه به سرعت بالای خشک شدن، سطح بیشتری را می‌توان در هر روز رنگ‌آمیزی کرد.

– قابلیت پوشش‌دهی آن بسیار بالاست.

– بر روی هر سطح قابل اجراست.

– قابلیت شستشو دارد.

– در برابر رطوبت مقاومت بالایی دارد.

– ترمیم آن بسیار آسان می‌باشد.

معایب

هرچند که جزء رنگ‌های قابل شستشو محسوب می‌شود ولی به طور ۱۰۰% قابل شستشو نیست.

انواع رنگ های آب پایه

رنگ های آب پایه در جهان گستردگی بالا و تنوع بی نظیری دارند و در دو زیر مجموعه تقسیم بندی می گردد:

۱-  رنگ های آب پایه صنعتی

۲ – رنگ های آب پایه ساختمانی

همانطوری که از نام آن ها مشخص است مصارف صنعتی و ساختمانی متفاوتی دارند . رنگ های آب پایه ساختمانی خود به چند زیر گروه تقسیم می گردد:

رنگ آب پایه نما  (مخصوص خارج ساختمان) :  دارای مقاومت سطحی و دارای فیلمی مقاوم و نسبتا خشن می باشد و دارای ترکیبات سیلیکونی بوده که تنفس سازه ی سیمانی زیر سطح خود را ممکن می سازد . این رنگ را با نام رنگ نمای رین کالر سیلیکونایز در فروشگاه های معتبر رنگ با برند نیوکالر می توانید تهیه فرمایید.

رنگ آب پایه ساختمانی (مخصوص داخل ساختمان) : رنگی است با ماندگاری بالا و اجرایی بسیار راحت توسط قلم و غلتک و پیستوله. که پس از خشک شدن بافتی نرم و یکدست به وجود می آورد. این رنگ دارای خواصی از قبیل مقاوت سطحی و کششی می باشد و کاملا قابل شستشو بوده و در بیست هزار نوع رنگ بندی قابل دسترس می باشد و  با نام تجاری دی کالر در انواع رنگ براق ، نیم براق و مات در فروشگاه های رنگ در دسترس قرار دارد.

رنگ های آب پایه نیوکالرعلاوه بر مقاومت سطحی و کششی خود بر روی دیوارها و نما های ساختمانی از مقاومت نوری و قابلیت شستشوی بالایی نیز برخورداراست.