امروزه فرمولاسیون جدید رنگهای ساختمانی ، رنگ های پایه آب یا واتربیس را به وجود آورده اند. رنگ های سنتی و قدیمی که بر پایه ی حلال های نفتی و تینری ساخته شده بودند و نقش به سزایی در آلودگی محیط زیست داشتند، با رزین های پایه آب جایگزین گشتند و تنها آب نقش حمل مواد رنگی و رزین را برعهده گرفت . رزین آب پایه پس از تصعید آب خود بر روی سطح رنگ ، فیلم رزین خشک شده را برجا گذاشته و برای همیشه تثبیت می گردد.

این رنگ برای رنگ‌آمیزی سطوح گچی، سیمانی، بتن و آجر و … برای نمای داخل و خارج ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین رنگ آستری آکریلیک و ضد زنگ ساختمانی آکریلیک نیز توسط برخی کارخانجات تولید شده که رنگ آستری برای زیر کار رنگ آکریلیک استفاده می‌شود و ضد زنگ نیز قابل مصرف جهت انواع سطوح فلزی داخل و خارج ساختمان می‌باشد. رنگ آکریلیک در سه نوع براق، مات و نیمه براق تولید می‌شود.

همانطوری که از نام آن ها مشخص است مصارف صنعتی و ساختمانی متفاوتی دارند . رنگ های آب پایه ساختمانی خود به چند زیر گروه تقسیم می گردد:

رنگ آب پایه نما  (مخصوص خارج ساختمان) :  دارای مقاومت سطحی و دارای فیلمی مقاوم و نسبتا خشن می باشد و دارای ترکیبات سیلیکونی بوده که تنفس سازه ی سیمانی زیر سطح خود را ممکن می سازد . این رنگ را با نام رنگ نمای رین کالر سیلیکونایز در فروشگاه های معتبر رنگ با برند نیوکالر می توانید تهیه فرمایید.

رنگ آب پایه ساختمانی (مخصوص داخل ساختمان) : رنگی است با ماندگاری بالا و اجرایی بسیار راحت توسط قلم و غلتک و پیستوله. که پس از خشک شدن بافتی نرم و یکدست به وجود می آورد. این رنگ دارای خواصی از قبیل مقاوت سطحی و کششی می باشد و کاملا قابل شستشو بوده و در بیست هزار نوع رنگ بندی قابل دسترس می باشد و  با نام تجاری دی کالر در انواع رنگ براق ، نیم براق و مات در فروشگاه های رنگ در دسترس قرار دارد.

رنگ های آب پایه نیوکالرعلاوه بر مقاومت سطحی و کششی خود بر روی دیوارها و نما های ساختمانی از مقاومت نوری و قابلیت شستشوی بالایی نیز برخورداراست.

Message Us on WhatsApp